Erhan Çelik Bir Zamanlar Polatlı'daydı

Erhan Celik ,Ahmet Hakan'dan sonra Kanal 7 'nin yeni yüzü, hafta içi hergün "Haber Saati"ni sunuyor. Haberin mutfağından muhabirlikten gelen bir isim. Oncesinde Tgrt ve Show Haber merkezinde de çalışmış, Hazırladığı başarılı özel haber dosyalarına imza atmıştır.Erhan Celik Bir Zamanlar Polatli'daydi-alttaki videoada PTV'de Haber sundugu videosudur.

 

Erhan Celik Kimdir ?


Show TV muhabiriyken canlı yayında işten atılan ilk gazeteci olan Erhan Çelik, şimdi Kanal 7'de hem başarılı bir muhabir, hem de 'Bu Kadar Olur' adlı programın çiçeği burnunda sunucusu...

Erhan Çelik, Kanal 7 Haber Ankara... Bugüne kadar hep Ankara mahreçli haberlerin anonsuyla tanıdık onu. Yaptığı haberlere lezzet katan, birçok başarılı özel haberin altında imzası olan bir muhabir. Artık yaptığı haberlerin altındaki mahreç İstanbul. Ve sadece haberle değil, programla da çıkıyor izleyici karşısına. Kanal 7'de Cumartesi günleri yayınlanan, ilginç ve komik olayları ekrana taşıyan "Bu Kadar Olur" adlı reality show programının sunucusu olarak...

Canlı yayında işten atılan gazeteci


Erhan Çelik, ulusal anlamda muhabirliğe 1996'da TGRT Ankara Haber Bürosu'nda başlar. Daha sonra Show TV Ankara Haber Bürosu'na geçer ve hayatının dönüm noktalarından birini orada yaşar. Çünkü, Türkiye'de canlı yayında işten atılan ilk muhabir olur burada. Gazeteciliğinin sona erdiğini düşünmesine sebep olacak olay kısaca şöyle gelişir: Kocatepe Camii'nde gerçekleştirilecek bir eylemi takip etmek üzere görevlendirilir. Ancak o günkü Ankara Haber Müdürü Hakan Aygün tarafından bir başka göreve yönlendirilir. Çelik, doğal olarak haberi yapmaz. Akşam, eylemle ilgili haber yayınlanır. Ağır ithamlar içeren haber, Erhan Çelik imzasıyla yayınlanır. Çelik, Aygün'ü arar ve sorar. Aygün de, Show Haber'in başındaki Reha Muhtar'a sorar. Muhtar, yanlış anlaşılma olduğunu, haberi Çelik'in yapmadığını bildiğini ama canlı yayında, "Bu haber, Show'un çizgisine yakışmadı. Bu yüzden haberi yapan arkadaş artık burada çalışamıyacak" deyip canlı yayında kendisini işten attığını ve dönüş olmadığını iletir.

Yeniden diriliş


Bu olayla bir anda Show Haber biter Erhan Çelik için. Askere gider. Döndüğünde, Kanal 7 Ankara temsilcisinden teklif alır ve kabul eder. "İşyerinden çok bir aile ortamında çalışıyorum. Başımda haber müdüründen çok bir baba, yanımda da kameramandan çok bir kardeş var" diye tanımladığı havayı teneffüs ettikçe işine ısınır ve kendi adına bir diriliş olarak gördüğü noktaya gelir.

Erhan Çelik'in renkli sunumu Kanal 7 yöneticilerinin dikkatini çeker. İlginç ve komik olayları içerecek Bu Kadar Olur adlı programın hazırlığını yapan Kanal 7 Program Daire Başkanı Süleyman Çobanoğlu, bu programın sunuculuğu için en uygun ismin Erhan Çelik olduğunu düşünür. "Sadece büroda çalışırken değil, evimde yatarken bile hep haberi düşünüyorum. Arabanın camından bakarken, futbol maçını izlerken habere bakar gibi bakıyorum. Haber benim için bir yaşam biçimi" diyen Çelik için haberciliği bir kenara bırakmak, cazip gelmez ama sonra kabul eder.

Daha sonra programın başarısını gördükçe muhabirliğin ve sunuculuğun bir arada yürüyebildiğini görür. Başka bir şeyi de görür Çelik. Artık sokaktaki sunucu olmuştur. Mikrofonu alıp haberinin anonsunu yaparken, sunucu gibi hissetmekte, Bu Kadar Olur'un sunuculuğunu yaparken de muhabir gibi hissetmektedir. Kendi deyimiyle o artık 'sokaktaki sunucu'dur.

2 Yorum:

  1. ERHAN ÇELİK 1 NUMARA E HAYAT BU ŞİMDİ REHA MUHTAR YOK ERHAN ÇELİK VAR YOLUN AÇIK OLSUN ERHAN BEY

    YanıtlaSil
  2. Emeğe saygısı olmayan ego sahibi bir nefes alan. Oruçlu olduğunu "birilerine" göstermek için rejiyi dahi yakabilecek oyunlar içine girmiş bir tip. İşinden atılmanın ne anlama geldiğini unutmuş ama yakın bir gelecekte yine tadacak bir vatandaş.

    YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe